اقتصاد تصویر مریلا زارعی بهنوش طباطبایی

اقتصاد: تصویر مریلا زارعی بهنوش طباطبایی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی رفع سفیدی مو با شامپو کذب است

یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: تبلیغاتی که در مورد برطرف سفیدی موها با شامپو و غیره می‌شود، کذب محض بوده و جنبه علمی ندارد.

رفع سفیدی مو با شامپو کذب است

رفع سفیدی مو با شامپو کذب است

عبارات مهم : شامپو

یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: تبلیغاتی که در مورد برطرف سفیدی موها با شامپو و غیره می شود، کذب محض بوده و جنبه علمی ندارد.

افشار رمضان پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تبلیغاتی که در مورد برطرف سفیدی موها با شامپو و غیره می شود، کذب محض و کلاهبرداری است و تا به حال هیچ روشی جهت بازگرداندن رنگدانه های از دست رفته در مو کشف نشده هست، گفت: سفیدی موها به دو دسته تقسیم می شوند. سفید شدن طبیعی موها معمولا در اواسط دهه سوم زندگی جهت افراد اتفاق می افتد.

رفع سفیدی مو با شامپو کذب است

وی ادامه داد: سفیدی زودرس موها نوع دوم ازدسته های سفیدی مو است و عوامل زیادی موجب سفیدی زودرس موها، می شود که یکی از این عوامل ژنتیک است و بر خلاف تصور عموم، استرس و فشار عصبی ناگهانی نقشی در این نوع سفیدی مو ندارد. متاسفانه باید گفت این نوع سفیدی درمان خاصی ندارد و این اوضاع دائمی است و برگشت پذیر هم نیست.

رمضان پور خاطرنشان کرد: عوامل دیگری هم در سفیدی زودرس موها موثر هستند که البته در مقایسه با مسئله ژنتیک، کمتر اتفاق می افتند. از جمله این عوامل می توان به کمبود ویتامین ها مخصوصا ویتامین B۱، کم خونی از نوع کمبود آهن و کمبود روی و رژیم های ناصحیح و طولانی مدت اشاره کرد.

یک متخصص پوست و مو اظهار کرد: تبلیغاتی که در مورد برطرف سفیدی موها با شامپو و غیره می‌شود، کذب محض بوده و جنبه علمی ندارد.

وی ادامه داد: بیماری های زمینه ای فرد نیز نظیر بیماری تیروئید می تواند موجب سفیدی سریع هنگام موها شود.

این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: این نوع سفیدی درمان خاصی ندارد و بعضی از تبلیغات شامپو که حاکی از این است که موهای سفید را سیاه می کنند، کاملا کذب است و جنبه علمی ندارند؛ چراکه هر سلول رنگدانه خود را از دست داده و به صورت سفید درآمده است.

واژه های کلیدی: شامپو | ژنتیک | کمبود آهن | رفع سفیدی مو | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs