اقتصاد تصویر مریلا زارعی بهنوش طباطبایی

اقتصاد: تصویر مریلا زارعی بهنوش طباطبایی اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی بنایی بر فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد / سبحانی‌فر

یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی همچون تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام وجود ندارد

بنایی بر فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد / سبحانی‌فر

سبحانی فر: بنایی بر فیلتر شدن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … وجود ندارد

عبارات مهم : خارجی

یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه های مجازی و خبر رسان های خارجی همچون تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام وجود ندارد، گفت: هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه نداشته باشد، بسته نمی شود مگر آنکه محتوای مجرمانه داشته باشد.

رمضانعلی سبحانی فر در گفت وگو با ایسنا، در تصویر العمل به دستورالعمل تازه جهت ماموریت حضور دستگاه های دولتی در خبر رسان های خارجی، گفت: همه صحبت بر سر این است که باید انحصار شکسته شود، همان طور که دولت گفته نباید در هیچ کار و موضوعی انحصار باشد چون فساد به وجود می آورد.

بنایی بر فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد / سبحانی‌فر

وی راجع به شایعه بسته و فیلتر شدن تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و سایر خبر رسان های خارجی، گفت: بنایی بر بسته و فیلتر شدن وجود ندارد مگر آنکه انحصار به وجود آید. همچنین هیچ شبکه اجتماعی که محتوای مجرمانه ای نداشته باشد، بسته نمی شود.

سبحانی فر با تاکید بر اینکه «با ساختن فرهنگ می توان انحصار را از خبر رسان های خارجی گرفت» گفت: نمونه بارز آن خروج صداوسیما از خبر رسان تلگرام است یا اینکه همه مسئولان و مقامات از خبر رسان تلگرام بیرون آیند. طبیعتا در این شرایط آنهایی که به دنبال اخبار مربوطه ارزش هستند تنها به خبر رسان تلگرام رجوع نمی کنند.

یک عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با تاکید بر اینکه بنایی بر فیلتر و بسته شدن شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌های خارجی همچون تلگرام، واتس‌آپ و اینستاگرام وجود ندارد

این نماینده مجلس یادآور شد: نبود انحصار در تمامی بخش ها همچون سرمایه گذاری وجود دارد. طبق قانون سرمایه گذار خارجی تنها می تواند ۳۰ درصد از بازار کشور را بگیرد و نمی تواند تمامی بازار را در دست داشته باشد، این عنوان باید راجع به اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … وجود داشته باشد و آنها از انحصار بیرون آیند.

وی در آخر در پاسخ به اینکه آیا با این شیوه انحصار در یک خبر رسانی داخلی همچون سروش به وجود نمی آید؟ گفت: اگر انحصاری در استفاده از خبر رسان خارجی نباشد مردم می توانند از تمامی خبر رسان های داخلی استفاده کنند و الزامی نیست که حتما از خبر رسان سروش استفاده نمایند.

واژه های کلیدی: خارجی | تلگرام | فیلتر شدن | اینستاگرام | شبکه اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs